TYLKO W PRZEDSPRZEDAŻY!

Odkryj etno jazz elektronikę world music

GOLDENBLACK VINYL™ Dagadana “Meridian 68”

Wyjątkowa płyta „Meridian 68” polsko-ukraińskiego zespołu nareszcie na winylu! Kolekcjonerska, dwupłytowa edycja na 15-lecie grupy, unikalne wydanie i znakomite brzmienie, gwarantowane przez POLVINYL i Pauler Acoustics.

PREORDER: premiera 20.10.2023

Poznaj kolekcjonerską jakość

Unikalne wydawnictwo i szlachetne brzmienie:
kupując winyl “Meridian 68”, otrzymasz dwa 180-gramowe LP 45 rpm, wytłoczone na czarnym winylu z materiału 100% virgin granulate. Płytom towarzyszyć będzie ciekawa poligrafia z piękną, jubileuszową książeczką i czterema reprintami grafik z okładki autorstwa Olgi Kravchenko.


Na potrzeby tej wyjątkowej edycji, kultowe niemieckie studio Pauler Acoustics przygotowało zupełnie nowy mastering albumu i optymalną dla winylowego brzmienia kolejność utworów.

Płyta zostanie wytłoczona z matrycy w technologii DMM (Direct Metal Mastering), naciętej bezpośrednio w miedzi. Za samo tłoczenie albumu odpowiada tłocznia Polvinyl, która łączy doświadczenie niemieckiego zespołu z parkiem maszynowym znakomitych maszyn Neumann i Toolex Alpha.

Wszystko to razem zaowocuje nie tylko unikalnym wydawnictwem, które będzie gratką dla kolekcjonerów, ale i znakomitym brzmieniem, które zadowoli koneserów jazzu, elektroniki i world music.

Odkryj doskonały dźwięk i doświadcz nowego sposobu kolekcjonowania

Dla fanów najwyższej cyfrowej jakości przygotowaliśmy przy współpracy z Pauler Acoustics także Goldenblack Digital Vinyl™.
Cyfrowa wersja albumu została przeniesiona bezpośrednio z DMM do pliku cyfrowego przy użyciu wkładki EMT Pure Black
(wkładka roku 2021)
zamontowanej na ramieniu EMT 929, przedwzmacniacza EMT JPA 66 i przetwornika analogowo/cyfrowego LAVRY AD 122-96 MX.

O PŁYCIE

Meridian 68

“Meridian 68” to wyjątkowa płyta polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, która połączyła cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską. Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.

Na krążku znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, usłyszeć tu można mongolską poezję a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z mongolsko-chińskim zespołem North Lab. “Meridian 68” był nominowany do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni.

Dagadana-Meridian 68-cover

Zobacz tracklistę

1. U jeziorecka
2. Grajo gracyki
3. Nie będę się kłopotała
4. Koby ne moroz
5. Jestem sobzie starozina
6. Kangding Qingge

1. U poli bereza
2. Plywe kacza po Tsyni
3. Siałem proso na zagonie
4. Rano rano raniusieńko
5. A w tomu sadu

Recenzje

O ZESPOLE

DAgADAnA

Zespół Dagadana już od piętnastu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W 2008 roku założyły go Daga Gregorowicz (Polska) i Dana Vynnytska (Ukraina). Dziś Dagadana jest już kwartetem, powiększającym się czasem o sekcję dętą, a nawet orkiestrę symfoniczną.

Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na jednym z największych na świecie festiwali muzycznych legendarnym – Glastonbury Festival w Wielkiej Brytanii. Pisał o nim m.in. amerykański National Geographic. Grupa koncertowała w ponad 30 krajach, między innymi na największym festiwalu w Ameryce Południowej i podczas wielu tournée w Chinach. Dagadana zagrała do tej pory na tratwie, w kopalni, a nawet na pustyni.

Poznaj opinie o innych winylach Polvinyl

PREMIERA

• LIMITOWANY NAKŁAD 1000 SZTUK •

GOLDENBLACK
VINYL™
Dagadana
“Meridian 68”

DAGADANA

Cena: 299,99 zł

Specyfikacja:

GOLDENBLACK
DIGITAL VINYL™
Dagadana
“Meridian 68”

DAGADANA

Cena: 249,99 zł

Specyfikacja:

DAGADANA “MERIDIAN 68” STANDARD

DAGADANA-Mockup-gatefold-standard

Specyfikacja:

Cena: 159,99 zł

Często zadawane pytania

Premiera płyty winylowej GOLDENBLACK VINYL™ i jej cyfrowej wersji – GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ – odbędzie się 20 października 2023 roku.

Płyta winylowa zostanie wysłana na kilka dni przed premierą, aby dotarła do Ciebie w dniu premiery. GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ będzie dostępny w dniu premiery.

Tak, aby zamówić z wysyłką międzynarodową przejdź do: https.records.polvinyl.pl/EN.

Mamy trzy możliwości wysyłki: DPD, Poczta Polska, InPost.

To płyta winylowa, która posiada Cyfrowy Certyfikat Autentyczności, w którą przelaliśmy całą naszą pasję do jakości dźwięku. Nawiązaliśmy współpracę z mistrzami winylowego masteringu, nacinania matryc DMM i tłoczenia, aby oddać całe piękno muzyki stworzonej przez artystów i producentów w studio. To winyl w najlepszej jakości zarówno audio jak i poligrafii, dodatkowo połączony z nowoczesną technologią jaką jest blockchain, która pozwala na niespotykane do tej pory w kolekcjonowaniu możliwości.


Jest to cyfrowy zapis zgrany bezpośrednio z matki DMM w studio nacinającym matryce. Niezwykle wrażliwa i precyzyjna igła podłączona do najwyższej jakości sprzętu audio podczas zgrywania podąża bezpośrednio za diamentowym nożem tnącym. Dzięki temu otrzymujesz zapis dźwięku nieskażonego żadną z późniejszych obróbek (taką jak galwanizacja czy tłoczenie). Nowością w świecie cyfrowych plików jest wykorzystanie technologii blockchain i opartego na niej rozwiązania NFT. Dzięki nim możesz posiadać taki plik cyfrowy tak samo jak posiadasz płytę winylową. Ale to nie wszystko - jeśli kupiłeś GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ w przedsprzedaży, to adres Twojego kryptowalutowego portfela zostanie zapisany w tym pliku, raz na zawsze udowadniając, że byłeś jego pierwszym nabywcą.

Cyfrowy Certyfikat Autentyczności to coś więcej niż tylko certyfikat, że Twoja płyta jest oryginalna. To token NFT zakodowany w bezpiecznym i nienaruszalnym rejestrze danych przy użyciu technologii blockchain. Jest nierozerwalnie związany z Twoim winylem, poświadcza on również to, że Twój numer płyty, to naprawdę ten, który w tej kolejności wyszedł spod maszyny tłoczącej (mój numer 1 to naprawdę numer 1 a nie tylko, numerek na pudełku). Cyfrowy Certyfikat Autentyczności jest też potwierdzeniem zaangażowania w projekt. Poświadcza na przykład od kiedy kto jest fanem i słucha danego zespołu (teraz masz wreszcie dowód na to, że “słuchasz ich zanim byli sławni”). To też plik PDF, który możesz pobrać i wydrukować, na którym znajdziesz numer CCA zakodowany w sieci blockchain oraz wszystkie potrzebne metadane dotyczące wydania, zespołu, produkcji, masteringu, przygotowania matryc, tłoczenia oraz kolejności produkcji z datą i godziną produkcji.

To stworzona przez Konrada Kirpluka specjalnie dla albumu “Meridian 68” kolekcja słynnych digitalowych naklejek, które są jednocześnie tokenami NFT. Konrad Kirpluk od 2013 roku tworzy The Simples i ma na swoim koncie współpracę z tak znanymi markami na świecie jak Nike, FootLocker czy Blizzard - co czyni jego twórczość bardzo popularną i pożądaną w świecie Web3.

Jeśli posiadamy adres Twojego portfela kryptowalutowego, to certyfikat otrzymasz w dniu premiery płyty: 20 października.

Masz dwie opcje: zobacz instrukcję zakładania i instalowania kryptowalutowego portfela tutaj lub zapisz się na darmowy webinar, a wraz z Jackiem Kołodziejczakiem z OpenArt Studio pokażemy Ci jak zrobić to krok po kroku na żywo. Link do zapisu do Akademii otrzymasz po zakupie dowolnej wersji winyla na tej stronie.

Portfel kryptowalutowy przyda się Tobie do zdeponowania na nim Cyfrowego Certyfikatu Autentyczności, ale nie tylko. Kolekcjonowanie cyfrowych dóbr – w tym piosenek i albumów – staje się coraz bardziej powszechne. Dzięki takiemu portfelowi możesz posiadać pliki muzyczne oraz możesz nimi dysponować na rynku wtórnym. Kryptowalutowy portfel i posiadane w nim zasoby mogą również stanowić klucz do pozyskiwania nowych, specjalnych treści.

Tak. Pamiętaj, że Twój winyl jest nierozerwalnie związany z CCA. Po sprzedaniu winyla z CCA nie zapomnij wysłać winyla na wskazany adres. Pamiętaj także, żeby dodać do ceny sprzedaży koszty wysyłki.

Klasyczny, czarny

czy rewolucyjny, cyfrowy

a może po prostu

Wybierz dla siebie odpowiedni format
i zdobądź kolekcjonerską edycję albumu
Dagadana “Meridian 68”!