Dagadana “Meridian 68” STANDARD

Wyjątkowa płyta „Meridian 68” polsko-ukraińskiego zespołu nareszcie na winylu! Kolekcjonerska, dwupłytowa edycja na 15-lecie grupy, unikalne wydanie i znakomite brzmienie, gwarantowane przez POLVINYL, R.A.N.D. Muzik i Pauler Acoustics.

Poznaj kolekcjonerską jakość

Unikalne wydawnictwo i szlachetne brzmienie:
kupując winyl “Meridian 68”, otrzymasz dwa 180-gramowe LP 45 rpm, wytłoczone na czarnym winylu z materiału 100% virgin granulate. Płytom towarzyszyć będzie ciekawa poligrafia z piękną, jubileuszową książeczką i czterema reprintami grafik z okładki autorstwa Olgi Kravchenko.


Na potrzeby tej wyjątkowej edycji, kultowe niemieckie studio Pauler Acoustics przygotowało zupełnie nowy mastering albumu i optymalną dla winylowego brzmienia kolejność utworów.

Płyta zostanie wytłoczona z matrycy w technologii DMM (Direct Metal Mastering), naciętej bezpośrednio w miedzi. Za samo tłoczenie albumu odpowiada tłocznia Polvinyl, która łączy doświadczenie niemieckiego zespołu z parkiem maszynowym znakomitych maszyn Neumann i Toolex Alpha.

Wszystko to razem zaowocuje nie tylko unikalnym wydawnictwem, które będzie gratką dla kolekcjonerów, ale i znakomitym brzmieniem, które zadowoli koneserów jazzu, elektroniki i world music.

Odkryj doskonały dźwięk i doświadcz nowego sposobu kolekcjonowania

Dla fanów najwyższej cyfrowej jakości przygotowaliśmy przy współpracy z Pauler Acoustics także Goldenblack Digital Vinyl™.
Cyfrowa wersja albumu została przeniesiona bezpośrednio z DMM do pliku cyfrowego przy użyciu wkładki EMT Pure Black
(wkładka roku 2021)
zamontowanej na ramieniu EMT 929, przedwzmacniacza EMT JPA 66 i przetwornika analogowo/cyfrowego LAVRY AD 122-96 MX.

Meridian 68

“Meridian 68” to wyjątkowa płyta polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, która połączyła cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską. Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.

Na krążku znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, usłyszeć tu można mongolską poezję a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z mongolsko-chińskim zespołem North Lab. “Meridian 68” był nominowany do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni.

Dagadana-Meridian 68-cover
O PŁYCIE

Zobacz tracklistę

1. U jeziorecka
2. Grajo gracyki
3. Nie będę się kłopotała
4. Koby ne moroz
5. Jestem sobzie starozina
6. Kangding Qingge

1. U poli bereza
2. Plywe kacza po Tsyni
3. Siałem proso na zagonie
4. Rano rano raniusieńko
5. A w tomu sadu

Recenzje

O ZESPOLE

DAgADAnA

Zespół Dagadana już od piętnastu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W 2008 roku założyły go Daga Gregorowicz (Polska) i Dana Vynnytska (Ukraina). Dziś Dagadana jest już kwartetem, powiększającym się czasem o sekcję dętą, a nawet orkiestrę symfoniczną.

Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na jednym z największych na świecie festiwali muzycznych legendarnym – Glastonbury Festival w Wielkiej Brytanii. Pisał o nim m.in. amerykański National Geographic. Grupa koncertowała w ponad 30 krajach, między innymi na największym festiwalu w Ameryce Południowej i podczas wielu tournée w Chinach. Dagadana zagrała do tej pory na tratwie, w kopalni, a nawet na pustyni.

Poznaj opinie o innych winylach Polvinyl

PREMIERA

• LIMITOWANY NAKŁAD 1000 SZTUK •

GOLDENBLACK
VINYL™
Dagadana
“Meridian 68”

DAGADANA

Cena: 299,99 zł

Specyfikacja:

GOLDENBLACK
DIGITAL VINYL™
Dagadana
“Meridian 68”

DAGADANA

Cena: 249,99 zł

Specyfikacja:

DAGADANA-Mockup-gatefold-standard

Specyfikacja:

Cena: 169,99 zł

Często zadawane pytania

Klasyczny, czarny

czy rewolucyjny, cyfrowy

a może po prostu

Wybierz dla siebie odpowiedni format
i zdobądź kolekcjonerską edycję albumu
Dagadana “Meridian 68”!