Dead Star Talk & Flemming Rasmussen

DEAD STAR TALK „SOLID STATE CHEMICALS” – Okładka, Test Press, konkurs i ekstrasy

Ten artykuł jest przepełniony niespodziankami „jak dobra kasza skwarkami”! DEAD STAR TALK z ich drugim albumem „Solid State Chemicals” czas na rozpoczęcie przygody!

31 maja 2024 roku będzie premierą winylu. Uważaj! Pełny album będzie dostępny w streamingu przez zaledwie miesiąc od premiery! Później zostanie ściągnięty. Jeśli chcesz posłuchać tej płyty, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób: kupić płytę winylową, poprzez download lub kupując NFT.

Partnerstwo z Massive92

Jak już wiecie, zarówno Pan Winyl jak i spółka Polvinyl zostaliśmy przedstawicielami niemieckiego wydawnictwa Massive92. W swojej muzycznej stajni mają m.in. Klemensa Hannigana i zespół DEAD STAR TALK.

Od lewej: Günes Kocak (gitara, vocal), Erik Jensen (bas), Flemming Rasmussen (nagrania, miks, mastering, perkusja)

Massive92 zleciło nam dystrybucję płyty Klemensa Hannigana w Polsce, co zostało dobrze przyjęte przez licznych jego fanów w naszym kraju. Wydawca poszedł jednak dalej. W przypadku znakomitego niemiecko-duńskiego zespołu DEAD STAR TALK zlecił nam wytłoczenie ich drugiej płyty „Solid State Chemicals”.

Fani Oasis i producent Metalliki

Mam nadzieję, że już wiecie, że drugi album DEAD STAR TALK został nagrany w Sweet Silence Studios w Kopenhadze. Dodajmy tylko, że Sweet Silence Studios należy do Flemminga Rasmussena, który znany jest jako producent thrash metalu.

To on był producentem trzech albumów Metalliki: „Ride The Lightning”, „Master Of Puppets” i „…And Justice For All”, co doprowadziło do wyraźnej zmiany brzmienia metalu. Gdy spojrzymy na członków DEAD STAR TALK, to wyraźnie usłyszymy w tle wpływ muzyki zespołu Oasis.. Jeśli mi nie wierzysz, to sprawdź sam słuchając utwór „Twenty”, pierwszy singiel z płyty „Solid State Chemicals”, który jest również dostępny w formie NFT. To kawałek dobrego pop-rocka!

https://youtu.be/ocLJCHgNW_k

Przypadek?

Podczas prywatnej rozmowy z Christianem Bühlem, autorem tekstów, muzyki, wokalistą i gitarzystą zespołu DEAD STAR TALK, dowiedziałem się, że ich pierwsze wejście do studia Flemminga było spontaniczne i przypadkowe. Zaczęło się od nagrania krótkiej sesji na EP, a przerodziło się w relację pełną przyjaźni ze słynnym producentem. Nie dziwi zatem fakt, że to Flemming Rasmussen został producentem zarówno pierwszego albumu „Too Many Too Much”, jak i obecnego, drugiego albumu zespołu „Solid State Chemicals”.

DEAD STAR TALK zyskał wspaniałego mentora, który doskonale rozumie muzykę i dźwięk. I dlatego możemy powiedzieć, że ich drugi album różni się od pierwszego. Rasmussen nie tylko zrobił mastering całej płyty, ale dokonał  jej nagrania i miksu! Bez wątpienia efekem jego pracy jest  kawał pięknej muzycznej roboty. Gdy dołożymy do tego kunsztowne nacięcie matryc i tłoczenie, jakie gwarantuje POLVINYL i nasz partner R.A.N.D. Muzik w Niemczech, mamy kolejną wydawniczą perełkę.

Okładka płyty

Bez wahania oddałem druk okładki drukarni MGT Sp. Z o.o., z którą współpracuję od dawna. Jak zwykle, otrzymaliśmy pierwszorzędną jakość wykonania. Oprawę graficzną stworzył wspólny zespół zaangażowanych w projekt osób, a za przygotowanie do druku zabrała się ponownie Angelika Bujak. Angelika wcześniej stworzyła poligrafię do Dagadana „Meridian 68”. Nie mamy się co wstydzić naszych polskich grafików, a Angelika doskonale rozumie niuanse współczesnej winylowej okładki.

Okładka płyty „Solid State Chemicals” z przodu i z tyłu

Test pressy

Christian Bühl z DEAD STAR TALK poinformował mnie, że otrzymał już testowe tłoczenia ich najnowszego wydawnictwa „Solid State Chemicals”. 16 lutego 2024 wraz z innymi członkami zespołu, zamierza odwiedzić Sweet Silence Studios w Kopenhadze, w Danii, by wraz z Flemmingiem Rasmussenem przesłuchać album i skorzystać z jego doświadczenia przed zatwierdzeniem finalnego tłoczenia. Sam jestem ciekaw jak przygotowany test press zostanie przez nich przyjęty.

Test press „Solid State Chemicals”

Chociaż bardzo chciałbym uczestniczyć w tej odsłuchowej sesji, to jeszcze nie będzie mi to dane. Ale uwaga, DEAD STAR TALK zadba o to, a całe wydarzenie zostanie udokumentowane. Dzięki temu nie tylko ja, ale my wszyscy będziemy mieli okazję zobaczyć, jak legendarny producent pierwszy raz odsłuchuje testowe tłoczenie przygotowane przez POLVINYL.

W kopenhaskim studio członkowie zespołu i Flemming Rasmussen podpiszą wszystkie test pressy, a trzy z nich będą do wygrania w konkursie DEAD STAR TALK x Massive92 x POLVINYL x Pan Winyl. Warunki konkursu poniżej!

Filmik będzie dostępny wyłącznie dla osób, które zakupiły winylową wersję albumu w przedsprzedaży lub limitowaną edycję NFT „Solid State Chemicals”!

Jeśli chcesz się załapać na obejrzenie wideo z tego niecodziennego wydarzenia dołącz do naszej ferajny!

Warunki udziału w konkursie!

  • Kup płytę DEAD STAR TALK „Solid State Chemicals” w przedsprzedaży do 20/05/2024 do 23:59.
  • 21/05/2024 otrzymasz email (pamiętaj by wyrazić zgodę na otrzymywanie treści marketingowych od POLVINYL przy zakupie płyty) z małym, kreatywnym zadaniem.
  • Na wykonanie zadania będziesz mieć 72 h.
  • Wykonaną pracę odeślesz na adres kontakt@panwinyl.pl w terminie nie późniejszym niż 72 h od otrzymania emiala z zadaniem.
  • W ciągu kolejnych 72 h jury złożone z zespołu DEAD STAR TALK w składzie Christian, Erick, Claus i Gunes, oraz Pana Winyla wyłonią trzy osoby, które otrzymają od nas podpisane test pressy.
  • Wyniki zostaną ogłoszone w social mediach, osoby, które wygrały otrzymają potwierdzenie mailowo!
  • Wysyłka płyt wraz z nagrodami nastąpi w okolicach 27/05/2024.

Pierwsza płyta DEAD STAR TALK „Too Many Too Much”, CD EP i koszulka

Wydawca Massive92 przekazał nam też paczkę ekstrasów. Będą one dostępne w kwietniu, tylko dla osób, które zakupiły w przedsprzedaży „Solid State Chemicals”. W połowie kwietnia te osoby otrzymają specjalną ofertę na zakup tego zestawu w bardzo atrakcyjnej cenie!

To nie wszystko…

Osoby, które zdecydowały się na posiadanie w kolekcji NFT „Solid State Chemicals” przez rok będą otrzymywać, co tydzień nagrody w postaci 10$VINYL tokenów. Nagroda będzie wypłacana automatycznie, w każdy piątek i będzie zasilała portfele osób posiadających ten NFT.

Dalej – to nie koniec niespodzianek! W czerwcu zespół przyjedzie do Polski na kilka akustycznych koncertów. Na pewno, zarówno nabywcy winyla i NFT, zostaną na nie zaproszeni.

I jeszcze – posiadacze i posiadaczki NFT dostaną dostęp do tajnej grupy zespołu na Telegramie plus wstęp na live stream z zespołem na POLVINYL.XYZ.

Turbo Top – Antyradio

Możecie też głosować na singiel „Solid State Chemicals” w liście przebojów Antyradia – Turbo Top!

Niech pnie się w górę!

No Posts Found