Klemens

Hannigan

Solowy album dostępny

KLEMENS HANNIGAN
"LOW LIGHT"

Album Klemensa Hannigana, znanego na całym świecie islandzkiego szokującego artysty, jednego z dwóch głównych wokalistów, projektu HATARI, ukazał się na płycie winylowej i jest dostępny w sprzedaży.

Album stanowi odejście od radosnego nihilistycznego cynizmu HATARI, gdyż Klemens uderza w bardziej szczery ton.

Zawsze trudno jest opisać osobiste, poważne dzieła, dlatego nazywamy go uduchowionym, a czasem tęsknotą, slow-dance deep -pop.

Album powstał w koprodukcji z Leifurem Björnsem z Low Roar, we współpracy z brytyjską legendą elektroniki Howie B.

Zobacz video

Someone else - Klemens - Rough.cut1

Odtwórz film na temat Klemens Hannigan

O winylu Klemensa

LOW LIGHT
RED VINYL

0:00 / 0:00
Never Loved Someone So Much - Low Light
Step by step - Low Light
Spend Some Time On Me Baby - Low Light
Nothing Matters - Low Light

TRACK LISTA

Side A

A1. Never Loved Someone So Much (3:14)

A2. No Time To Get Heartbroken (3:44)

A3. Step by step (2:59)

A4. Spend Some Time On Me Baby (3:08)

A5. Dont Want To Talk About It (2:46)

Side B

B6. You have Been Looking At Me Lately (3:05)

B7. Dont Feel Right (3:37)

B8. Someone Else (3:41)

B9. A Breach Of Etiquette (3:35)

B10. Baby Your Crazy (3:21)

B11. Nothing Matters (2:52)

Szczegółowe informacje opłycie winylowej

Artysta: KLEMENS HANNIGAN

Tytuł albumu: LOW LIGHT

Data wydania albumu: April 21, 2023

Label: MASSIVE 92 / FACTORY 92

Produkcja: Leifur Björns (Low Roar)

Co-produkcja: Howie B. (U2, Björk, Massive Attack)

Label kod: 98373

Klemens Hannigan LOW LIGHT

Specyfikacja:

CENA: 85,99 PLN

+ koszt wysyłki

Klemens Hannigan

Poznaj
Klemensa
Hannigana

Klemens Hannigan
Klemens Hannigan

Klemens Nikulásson Hannigan to brytyjsko-islandzki kompozytor, wykonawca i stolarz mieszkający w Reykjaviku. Najbardziej znany jest ze swojej roli w wielokrotnie nagradzanym projekcie multimedialnej sztuki performance techno HATARI, gdzie współpracuje nad wszystkimi aspektami projektu, od komponowania i wykonywania muzyki po kierowanie wizualnymi aspektami projektu.

HATARI zyskał światowe uznanie w 2019 roku dzięki wysoce kontrowersyjnemu występowi, który skradł program jako absolutny punkt kulminacyjny Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie ich występ i działania odbiły się szerokim echem w prasie. Wśród najważniejszych wydarzeń znalazł się John Oliver, który określił ich jako „wspaniałych” oraz że „HATARI są lepiej poinformowani niż Trump”.

W miarę jak Klemens kończył prace nad swoim pierwszym solowym albumem, rozwijał swój talent muzyczny i autorski, odkrywając nowe style i gatunki. Jego album LOW LIGHT jest odejściem od jego dotychczasowej twórczości, dziełem szczerym, zagłębiającym się w jego emocje. Skupia się na pisaniu piosenek, ułożonych w rozdzierający duszę, eteryczny rytm, który czaruje serca każdej świadomej emocjonalnie istoty.

Pomiędzy HATARI a obecnymi projektami Klemens zyskał lokalną sławę jako projektant i producent mebli. Znalazł także czas, aby ukończyć studia licencjackie ze sztuk pięknych i wystawiać sztuki wizualne w galeriach i miejscach w całym Reykjaviku. Wszystkie te różne media stanowią kreatywny rynek oddziaływania Klemensa i współpracują ze sobą tworząc sumę naiwnego perfekcjonisty.

Wraz z HATARI otrzymał kilka nagród i wyróżnień, w tym islandzkie nagrody muzyczne dla Wykonawcy Roku, Teledysku Roku i Wokalisty Roku.

W swoim pierwszym solowym albumie Klemens nawiązuje współpracę z instrumentalistą i producentem Leifurem Björnsem (Cheek Mountain Thief, Low Roar), który pełni rolę drugiego pilota generalnego slasha, oraz producentem Howie B (U2, Massive Attack, Björk, Tricky) duchowym przewodnikiem ich zespołu.