NASZE
PŁYTY

Polvinyl x SP Records

Polvinyl łączy siły z uznanym wydawnictwem SP Records, aby dostarczyć winylomaniakom prestiżowe wydawnictwo Kult XLI, składające się z boxu, 4LP i albumu.

Edycja, przygotowana na 41-lecie istnienia kultowego zespołu, obejmie cztery krążki, na których znajdą się najważniejsze piosenki z każdej dekady.  Płyta “K” to najwcześniejsze lata – 1980-90, “U” – 1990-2000, “L” – 2000-10, “T” – 2010-20. Ostatnia płyta będzie zawierała także trzy zupełnie nowe kompozycje.

Również pod względem technicznym i brzmieniowym wydawnictwo będzie prezentowało najwyższy poziom:

  • Przygotowano nowy mastering, który ujednolici brzmienie płyt. Piosenki pochodzą z różnych epok, z różnych okresów, z różnych płyt – dlatego potrzebne jest stworzenie jednolitego brzmieniowo dzieła, złożonego z kawałków, które były nagrywane w różnych studiach, przez różnych inżynierów dźwięku,
  • Do stworzenia płyt wybrano technologię DMM (choć nacięto też matryce lacquer). DMM (Direct Metal Mastering) to – przez wielu uważana za najwierniejszą – metoda przeniesienia tego co zostało nagrane i wyprodukowane na płytę winylową. Nacina się w miedzi, a do nacięcia używa się ostrza diamentowego (koszt takiego ostrza to ponad 1000 EUR ). Miedziana matryca daje lepszą kontrolę trakcji noża, co pozwala uniknąć stykania się ze sobą rowków, albo co gorsza ich przenikania się w szerokim pasmach basu – co daje większa kontrolę nad wynikiem brzmieniowym.
  • płyty będą wytłoczone na klasycznym, czarnym winylu – do produkcji wybrano czarny granulat bez domieszki regranulatu (tzw. 100% virgin granulate),
  • box będzie się składał z 4 pełnych LP (A/B/C/D/E/F/G/H) oraz ekskluzywnej książeczki – w każdym kwartale 1 LP. Wraz z pierwszym “K” unikalny BOX klient otrzyma za darmo, jako dodatek do LP, później w każdym kolejnym kwartale kolejne LP, a ostatnie “T” – z książeczką (ok. 200 stron),
  • książeczka będzie zawierać zdjęcia… nie, nie zespołu, ale fanów. Ludzi, którzy z zespołem Kult przeżyli swoje życie i mają z nim związaną historię.

Kolejne płyty będzie można kupić co kwartał, a czteropłytowy album zostanie wytłoczony w nakładzie około 4000 egzemplarzy (16 000 LP).