OUR BLACK IS GOLDEN

BIZNES – MUZYKA – TECHNOLOGIA

Z połączenia naszych trzech doświadczeń
i osobistej pasji powstała spółka
POLVINYL.

Jesteśmy firmą żywą, mocno zakorzenioną w tradycji winyla, ale także odważnie kroczącą ku nowym technologiom.

Doświadczenie każdego z nas, sprawia, że współpraca z nami jest wielowymiarowym partnerstwem.

NAJPIERW PASJA, POTEM BIZNES

Lata praktyki Dominika w biznesie gwarantują, że Twój projekt będzie dobrze przemyślany biznesowo.

Krzysztof na pewno dołoży starań, żeby proces technologiczny był dla Ciebie jasny i łatwy do zrozumienia.

Tomek wydobędzie z Twojej sztuki wszystkie walory, które sprawią, że Twoja płyta, czy projekt będzie atrakcyjny dla fanów i klientów.

A jeśli będziesz chciał wejść w nieznane nowe obszary sprzedaży i technologii jak np. świat Web 3.0, to wesprzemy Cię i poprowadzimy krok po kroku.

KRZYSZTOF FURGAŁA

kilka słów o sobie..

TOMASZ OLSZEWSKI (PAN WINYL)

Od ponad 15 lat działa na rynku muzycznym w bardzo szerokim zakresie. Współpracuje z artystami i zespołami z całej Polski w zakresie: managementu, PR, wydawnictw fizycznych i cyfrowych, doradztwa rozwoju kariery i świata Web 3.0. Winylomaniak.

DOMINIK TOMCZYK

Inwestor, przedsiębiorca i menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania. Były menedżer zarządzający w wielu firmach prywatnych. Współpracował z funduszami inwestycyjnymi private equity.

PEOPLE IN THIS GOLDEN BLACK

Od lewej: Tomasz Olszewski, Krzysztof Furgała i Dominik Tomczyk
OUR BLACK IS GOLDEN

POZNAJ NASZYCH
PARTNERÓW

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

- Mamy swoją siedzibę w Polsce, tłocznię w Niemczech, a klientów w całej Europie.
- Wytwarzamy zarówno klasyczne, czarne winyle, jak i wersje eko w różnych opcjach i z pełnym pakietem wydawniczym.
- Na każdym etapie realizacji zamówienia jesteśmy osobiście do Twojej dyspozycji. Bardzo ważna jest dla nas relacja z klientem.
- Jesteśmy nową tłocznią na rynku, ale nasz zespół stanowią ludzie z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży muzycznej, na rynku płyt winylowych i w biznesie.

NAJPIERW PASJA, POTEM BIZNES

Pomysł na tłoczenie płyt wyniknął z pasji kolekcjonera i miłośnika szlachetnego brzmienia winylu. Dlatego jest to biznes oparty w dużej mierze na emocjach i pragnieniu osiągnięcia doskonałości brzmienia. Czujemy się twórcą, takim jakim miał prawo czuć się Stradivari. Ale umiemy oddzielić to od rozsądku biznesmena i na tym z pewnością polega nasza siła.

PROMUJEMY POLSKĄ TRADYCJĘ WINYLU I STARE POLSKIE PIOSENKI

Zamierzamy także przypominać muzykę, która brzmiała kiedyś jako wyraz wrażliwości minionych dekad a nawet epok. Stwarzać ja na nowo, w nowych odsłonach. Mamy też pomysł na rewiatlizację polskiej piosenki i chcemy mocno czerpać z przedwojennych tradycji piosenkowych i wydawniczych.

"Pan Winyl"

Tomasz Olszewski

TO ONI ZAMIENIAJĄ PŁYTĘ W ZŁOTO

Przez ostatnią dekadę działa na rynku muzycznym w bardzo szerokim zakresie. Tworzy sklepy internetowe z muzyką, uprawia dziennikarstwo i publicystykę muzyczną na swoim blogu www.panwinyl.pl, stworzył wytwórnię płytową i agencję muzyczną. Współpracuje z dziesiątkami zespołów z całej Polski w zakresie: managementu, PR-u, wydawnictw fizycznych i cyfrowych, doradztwa rozwoju kariery i tokenizacji.

W 2019 roku ukończył program szkoleniowy dla managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto Inkubator oraz był uczestnikiem ekskluzywnego Artist’s And Managers Summer Camp, do którego wyselekcjonowano tylko 40 osób z całej Polski. doradztwa rozwoju kariery i tokenizacji.

Od Marca 2021 roku pracuje nad tokenizacją w świecie muzyki. W lipcu był drugą stokenizowaną osobą w aplikacji Sapiency w Polsce, zaraz po jej twórcy Rahimie Blaku. doradztwa rozwoju kariery i tokenizacji.

Tym samym powstał jego personalny WINYL token. doradztwa rozwoju kariery i tokenizacji.

Od stycznia do czerwca 2022 współtworzył społeczność stokenizowanych artystów/twórców na platformie Candao.io jako szef działu muzycznego. Prezes POLVINYL.