Innowacje w muzyce. Odkrywanie nowych ścieżek
Innowacja, to słowo, które w dzisiejszym świecie zyskało na popularności i jest często używane przez wielu w różnych kontekstach, choć nie zawsze jest w pełni rozumiane.
Algorytmiczne odkrywanie muzyki. Co za tym stoi?
W dzisiejszym cyfrowym świecie, odkrywanie nowych trendów i rozwoju muzyki w dużej mierze opiera się na algorytmach zarządzanych przez platformy streamingowe, takie jak np. Spotify czy Pandora Internet Radio.
Rekordowy rok dla branży muzycznej w USA. Analiza sprzedaży za 2023 rok według RIAA.
Dane statystyczne opublikowane przez amerykańską organizację RIAA za rok 2023 wskazują na kolejny rekordowy okres, wykazujący ciągły rozwój sprzedaży w sektorze muzycznym.
„Zarażeni dźwiękiem”. Wyniki badań winylowych preferencji muzycznych w Polsce. (Część IV)
W czwartej części przedstawiamy kolejne pytania, na które udzielili odpowiedzi respondenci ankiety, które wprost poświęcone zostały płytom winylowym. Warto przyjrzeć się poszczególnym preferencjom i w odpowiedni sposób zaadoptować uzyskane wyniki do swoich potrzeb.
Rynek muzyczny w roku 2023 według raportu IFPI
Raport IFPI za rok 2023: Global Music Report – State of the Industry 2024 przybliża nam status quo rynku muzycznego. Warto zwrócić uwagę za 3 główne jego aspekty.
Muzyka w interakcji. Raport IFPI „Engaging with Music” 2023 (2)
Największe w swoim rodzaju badanie dotyczące muzyki IFPI z 2023 r. pokazuje, jak fani z całego świata odkrywają, słuchają i angażują się w muzykę, która stała się częścią ich życia, z ponad 43 000 respondentów w 26 krajach.
Muzyka w interakcji. Raport IFPI „Engaging with Music” 2023
„Engaging with Music” raport IFPI to największe tego rodzaju badanie, które dostarcza unikatowego spojrzenia na fanów z całego świata angażujących się w muzykę, która jest nieodłączną częścią ich życia.
„Zarażeni dźwiękiem”. Wyniki badań preferencji muzycznych w Polsce. (Część III)
Książkę Stanisława Trzcińskiego „Zarażeni dźwiękiem: Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji” należy odnotować z kilka powodów, m.in. ze względu na przeprowadzone badania ilościowe i jakościowe dotyczące preferencji muzycznych w Polsce.
Muzyka – „zarażeni dźwiękiem”
Muzyka od wieków pełni istotną rolę w ludzkim życiu, inspirując, budząc emocje i łącząc różne kultury. Stanisław Trzciński używa niezwykle sugestywnego określenia „zarażani dźwiękiem”. Czy można uznać, że muzyka faktycznie infekuje nas dźwiękami, wpływając na nasze myśli, emocje i samopoczucie?