POLVINYL RECORDS i zespół DAGADANA

W ramach kolekcjonerskiej serii GOLDENBLACK VINYL™,
POLVINYL RECORDS i zespół DAGADANA
planują wspólne wydanie wyjątkowej płyty winylowowej "MERIDIAN 68".

Odkryj doskonały dźwięk i doświadcz nowego sposobu kolekcjonowania

Płyta winylowa
"Meridian 68"

“Meridian 68” to wyjątkowa płyta polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, która połączyła cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską.

Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.

Na krążku znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, usłyszeć tu można mongolską poezję a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z mongolsko-chińskim zespołem North Lab.

“Meridian 68” był nominowany do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni.

TRACK LISTA:

Strona A

1. U jeziorecka
2. Grajo gracyki
3. Nie będę się kłopotała
4. Koby ne moroz
5. Jestem sobzie starozina
6. Kangding Qingge consequatur.

Strona B

1. U poli bereza
2. Plywe kacza po Tsyni
3. Siałem proso na zagonie
4. Rano rano raniusieńko
5. A w tomu sadu consequatur.

INFORMACJE:

Dagadana - zespół
Od lewej: Bartosz Mikołaj Nazaruk, Dana Vynnytska (ukr. Дана Вінницька), Daga Gregorowicz, Mikołaj Pospieszalski

Zespół Dagadana już od piętnastu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W 2008 roku założyły go Daga Gregorowicz (Polska) i Dana Vynnytska (Ukraina). Dziś Dagadana jest już kwartetem, powiększającym się czasem o sekcję dętą, a nawet orkiestrę symfoniczną.


Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na jednym z największych na świecie festiwali muzycznych legendarnym – Glastonbury Festival w Wielkiej Brytanii. Pisał o nim m.in. amerykański National Geographic. Grupa koncertowała w ponad 30 krajach, między innymi na największym festiwalu w Ameryce Południowej i podczas wielu tournée w Chinach. Dagadana zagrała do tej pory na tratwie, w kopalni, a nawet na pustyni.