Odkryj etno jazz elektronikę world music

“Meridian 68”

Wyjątkowa płyta „Meridian 68” polsko-ukraińskiego zespołu nareszcie na winylu! Kolekcjonerska, dwupłytowa edycja na 15-lecie grupy, unikalne wydanie i znakomite brzmienie, gwarantowane przez POLVINYL i Pauler Acoustics.

Poznaj kolekcjonerską jakość

Unikalne wydawnictwo i szlachetne brzmienie:
kupując winyl “Meridian 68”, otrzymasz dwa 180-gramowe LP 45 rpm, wytłoczone na czarnym winylu z materiału 100% virgin granulate.


Na potrzeby tej wyjątkowej edycji, kultowe niemieckie studio Pauler Acoustics przygotowało zupełnie nowy mastering albumu i optymalną dla winylowego brzmienia kolejność utworów.

Płyta zostanie wytłoczona z matrycy w technologii DMM (Direct Metal Mastering), naciętej bezpośrednio w miedzi. Za samo tłoczenie albumu odpowiada Polvinyl i R.A.N.D. Muzik wykorzystując znakomite maszyny Neumann i Toolex Alpha.

Wszystko to razem zaowocuje nie tylko unikalnym wydawnictwem, ale i znakomitym brzmieniem, które zadowoli koneserów jazzu, elektroniki i world music.

O PŁYCIE

Meridian 68

“Meridian 68” to wyjątkowa płyta polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, która połączyła cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską. Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.

Na krążku znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, usłyszeć tu można mongolską poezję a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z mongolsko-chińskim zespołem North Lab. “Meridian 68” był nominowany do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni.

dagadana-ukrainka-700-750

Zobacz tracklistę

1. U jeziorecka
2. Grajo gracyki
3. Nie będę się kłopotała
4. Koby ne moroz
5. Jestem sobzie starozina
6. Kangding Qingge

1. U poli bereza
2. Plywe kacza po Tsyni
3. Siałem proso na zagonie
4. Rano rano raniusieńko
5. A w tomu sadu

Recenzje

O ZESPOLE

DAgADAnA

Zespół Dagadana już od piętnastu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W 2008 roku założyły go Daga Gregorowicz (Polska) i Dana Vynnytska (Ukraina). Dziś Dagadana jest już kwartetem, powiększającym się czasem o sekcję dętą, a nawet orkiestrę symfoniczną.

Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na jednym z największych na świecie festiwali muzycznych legendarnym – Glastonbury Festival w Wielkiej Brytanii. Pisał o nim m.in. amerykański National Geographic. Grupa koncertowała w ponad 30 krajach, między innymi na największym festiwalu w Ameryce Południowej i podczas wielu tournée w Chinach. Dagadana zagrała do tej pory na tratwie, w kopalni, a nawet na pustyni.

Poznaj opinie o innych winylach Polvinyl

DAGADANA “MERIDIAN 68” STANDARD

DAGADANA-Mockup-gatefold-standard

Specyfikacja:

Cena: 159,99 zł

Często zadawane pytania

Premiera płyty winylowej GOLDENBLACK VINYL™ i jej cyfrowej wersji – GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ oraz wersji STANDARD– odbędzie się 20 października 2023 roku.

Płyta winylowa zostanie wysłana na kilka dni przed premierą, aby dotarła do Ciebie w dniu premiery. GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ oraz STANDARD będzie dostępny w dniu premiery.

Tak, aby zamówić z wysyłką międzynarodową przejdź do: https.records.polvinyl.pl/EN.

Mamy trzy możliwości wysyłki: FedEX/DPD, Poczta Polska, InPost.